Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
08.01.2021
INAWERA je postupně NAHRAZOVÁNA českými bázemi, boostry a aromaty FLAVOURIT
Z technických důvodů  jsme ukončili nákup bází a aromat Inawera. Po doprodání zásob e-shopu již tyto nebudou k dispozici. Báze a aromata Inawera jsou... číst celé
15.08.2020
Do Balíkovny - doručení za 55,- Kč (73,- Kč s dobírkou) nová výdejní místa
Dovolujeme si vás upzornit na nová výdejní místa Balík do balíkovny. Nyní můžete balík vyzvednout i na vybraných čerpacích stanicích EuroOil a obecníc... číst celé
01.09.2020
AKCE na aromata Inawera.
Doprodej za snížené ceny.  Produkty najdete v sekci AKČNÍ NABÍDKA,  akce platí do vyprodání zásob. číst celé
Zobrazit všechny novinky

PODPORUJEME:

Doporučujeme vaší pozornosti

pořady tohoto rádia.

 


 

 

Při nákupu

NAD 1200,- Kč

DOPRAVA ZDARMA

 

 

 

  1. Úvod
  2. O e-cigaretách, o míchání...

 

Proč e-kouřit ?

Elektronická cigareta je výrobek, který plnohodnotně nahrazuje kuřákům běžné cigarety, ale neobsahuje dehet, oxid uhelnatý a dalších 4000 škodlivých látek. Pára není rakovinotvorná a neobtěžuje ostatní ve vašem okolí. Pro hodně kuřáků bylo nepředstavitelné zahodit cigaretu, určitě se každý někdy snažil přestat kouřit. Přechod z klasické cigarety na e-cigaretu, při současném výkonu e-cigaret,  je tedy poměrně jednoduchý.

 

Výhody e-kouření ?

Vaše domácnost, oblečení ani Vy nebudete cítit kouřem.

Začne se Vám lépe dýchat a vracet chuť. Po vysazení běžných cigaret, přestane klasický kuřácký kašel a bolest hlavy, Plíce se Vám začnou postupně ,,čistit,,.

Na trhu je velké množství příchutí, které můžete jednoduše měnit.

E-kouřit můžete v podstatě všude a nikoho neobtěžujete.

 

Finanční úsporaje jednoznačná, prvotní investice se vrátí opravdu rychle

 

běžný kuřák:

vykouří 20 cigaret denně – krabička 70,- Kč  - za měsíc celkem cca 2 100,- Kč

 

e-kuřák:

náplň:

báze 100 ml 18 mg VPG (pohodlně vystačí na 1 - 1,5 měsíce) - cca 200,-Kč

aroma cca 60,-Kč

clearomizer:

např. náš nejprodávanější CE4 Titanium 100,-Kč + náhradní žhavící hlava 57,- Kč

amortizace baterie (životnost 6 měsíců/ 300 nabití) cca 100,-Kč

Celkem cca  500,- Kč

Náklady tedy více než o 3/4 nižší!

 

Co je e-kouření?

E-kouření je inhalace páry, která vzniká odpařováním, ne spalováním.

U kouře z klasických cigaret bylo odhaleno přes šedesát látek s karcinogenními účinky. Tyto látky jsou obsaženy přímo v tabáku, nebo vznikají při hoření. Vyskytují se převážně jako malé částečky a jsou to látky jak organického, tak anorganického původu. Samotný tabákový kouř je zařazen do seznamu karcinogenů třídy I A, tedy nejvyšší nebezpečnosti.

Jediná prokazatelná "škodlivá látka" v liquidech pro e-cigaretu je nikotin. Liquidy pro elektronické cigarety se vyrábějí v různých sílách obsahu nikotinu, od 0 mg/ml až po silné 36 mg/ml.

 

Proč míchat a jak míchat vlastní liquidy ?

DIY (z anglického Do it yourself - Udělej si sám) je  stále více oblíbené.

Komerčně nabízené hotové e-liquidy jsou dražší. Co je ale podstatné? Hotový e-liquid  = co koupíte, to kouříte. Při vlastním míchání je každý vámi namíchaný e-liquid originál.

V míchání nejsou žádná omezení, je to zábava. Máte k dispozici nepřeberné množství příchutí a jejich variací. Chuťové buňky každého jsou trochu jiné, každý si svůj e-liquid přizpůsobí tak jak mu vyhovuje.

Z počátku je lepší míchat menší množství - na ochutnání.

 

AROMATA

U tabákových aromat je dobré začínat s menší koncetrací: 2-3 kapky aroma na 5 ml báze. U tabákových aromat INAWERA v naší nabídce je doporučená počáteční koncetrace uvedena.

U ostatních aromat (ovocné, kávové...) je obvykle vhodnější vyšší koncetrace: 1-2 kapky aroma na 1 ml báze (záleží na výraznosti konkrétního aroma). Vyšší koncetace dodá liquidu plnější chuť a vůni.

Můžete zkoušet aroma v různých bázích a najít si tu svou kombinaci.

 

BÁZE

Obvykle se báze používají takto:

VPG power smoke -  je nejpoužívanější a nejoblíbenější báze. Je univerzální. V této bázi lze namíchat prakticky jakékoliv aroma. S VPG power smoke doporučujeme začít.

Dirty - samotná, nebo kombinovaná s jinou, je vhodná zejména pro tabáková aromata. Má specifickou chuť a ne každému vyhovuje. V kombinaci s tabákovým aroma připomíná chuť klasických cigaret.

Universal tabáková - tato báze již má tabákovou příchuť, lze v ní míchat tabáková, ale i ostatní aromata.

VG Bio - je vhodná na doplnění liquidu o větší podíl glycerinu, který zajistí větší dýmivost při zachování "HITU" (pocit síly při vdechnutí), lze v ní míchat také samostatně.

VPG Plus - poměrem PG/VG odpovídá oblíbeným liquidům Dekang. Větší podíl PG zajistí výraznější chuť liquidu, ale bez ztráty dýmivosti.

PG ECO - je vhodná na doplnění liquidu o větší podíl propylenglycolu, který zajistí výraznější chuť e-liquidu při zachování "HITU" (pocit síly při vdechnutí), lze v ní míchat také samostatně.

2D Fresh - pro milovníky máty, snadno připravíte liquid tabák-máta, ovoce-máta atp.

 

Síla nikotinu v bázi - většina  kuřáků začíná se sílou nikotinu 18 mg/ml, poté případně snižuje. To se dá pohodlně a levně vyřešit smícháním s bázi o síle O mg, v poměru dle požadované výsledné síly. Doporučujeme neředit glycerinem nebo propylenglykolem - snižuje se tím "HIT" (pocit síly při vdechnutí).

 

ZRÁNÍ

vlatnoručně namíchaný  e- liquid se doporučuje 4-6 dnů nechat uzrát.

U Dirty a Universal tabákové báze je (dle našich zkušeností) 6 dní zrání minimum - pokud ochutnáte mix z těchto bází dříve - pravděpodobně vám chutnat nebude. Mix nechte zrát v pokojové teplotě a ideálně v temnu (krabička, skříňka).

 

Pokud budete mít nějaký dotaz, nejasnost či nejistotu při mixování - rádi vám dle našich skromných zkušeností poradíme.

 

Co je VG a co PG ?

Základy (báze) pro e-liquidy jsou značeny VG, PG a VPG.

PG – Prophylenglycol

VG – Vegetableglycerin (rostlinný glycerin)

VPG - mix obou složek v daném poměru


Tyto složky jsou základem jedotlivých bází.

 

PG

Průmyslově se propylenglykol vyrábí hydratací propylenoxidu. Vdechování par propylenglykolu za běžných situací nepřináší žádná významná rizika. U některých osob však vdechování mlhy propylenglykolu může způsobit podráždění. Americký úřad FDA označuje propylenglykol jako "všeobecně považovaný za bezpečný" pro použití v potravinách, kosmetice a léčivech. Výzkumy naznačují, že osoby, které netolerují propylenglykol, pravděpodobně trpí zvláštní formou podráždění, ale jen zřídka se vyvine alergická kontaktní dermatitida. Jiní výzkumníci míní, že výskyt alergické kontaktní dermatitidy na propylenglykol může být větší než 2 % u pacientů s ekzémem.

VG

Glycerol, neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol. Glycerol je slabě jedovatý. V menších dávkách způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Ve větších dávkách může způsobit poškození jater. Nejnižší toxická dávka podaná orálně u člověka činí přibližně LDLo = 1,5 g/kg živé hmotnosti, což znamená, že průměrný člověk by jej musel požít nejméně 90 až 120 g, aby se u něho projevily symptomy otravy. V nízkých koncentracích je prakticky neškodný. V potravinářském průmyslu se užívá jako přísada pro úpravu nápojů a méně kvalitních vín, jako sladidlo např. ve šlehačkách, jako změkčovadlo želé a jiných cukrovinek atp. Jako součást potravin má označení E 422. Odhaduje se,že kolem 2 % lidí jsou na glycerín alergická.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.